Namaste,

moje jméno je Tereza Kalinová a v jógovém světě už pár let vystupuji jako Teri Yoga Flow. Jsem jógovou lektorkou a potkat se se mnou můžete v několika pražských centrech jógy. Mé lekce často balancují mezi Jin a Jang, tedy dynamikou a jemností. Hraji si s kombinací tradiční jógy se vším, co k ní patří a také s moderním přístupem k pohybu. Co je pro mě ale nejdůležitější, aby si každý student přišel na to své. Zajímá tě více o mé praxi? 

Pocit flow se v mém životě objevil v roce 2016, kdy jsem naplno propadla kouzlům na jógové podložce. Tedy alespoň flow, které jsem si byla poprvé vědoma. Flow, to je pro mě plynutí, jako řeka, která s lehkostí plyne skrze jakékoli nástrahy bez větších obtíží. Chvíli mi trvalo, než jsem přišla na to, že jedinou nástrahou jsem do té doby byla sama sobě pouze já. Narážela jsem na překážky, které mě srážely na kolena. Sebe ignorace, nesmyslně velké cíle, ctižádostivost, absolutní nelaskavost k tělu, které dělalo první a poslední, aby splnilo každičký požadavek. Až už mu se mnou došla trpělivost. 

A najednou tu byla jóga. Zprvu fyzická, jako uvolňující protažení pro ztuhlé a bolavé svaly a úplně nová výzva pro práci s tělem jako takovým. A pak, časem, tu byla jóga mentální, jako léčba pro zablokovanou pozornost a mysl. 

Nepřišlo to všechno hned. Byla a je to cesta, občas velmi náročná, která neustále odkrývá různé odbočky a na žádný cíl nespěchá. Můžete si přečíst, jaké všechny školy a kurzy jsem již stihla navštívit, Největším učitelem mi ale stejně je má vlastní praxe, díky které dennodenně na podložce i mimo ni objevuji svou pravou podstatu. A že to zní možná už moc ezo? Nemusíte se bát! Teri Yoga Flow je můj malý životní projekt, kterým se snažím jógu přiblížit každému, kdo ji potřebuje, v jakékoliv životní fázi.

Převzala jsem lektorství jako práci na plný úvazek a to mi do rukou vložilo obrovskou zodpovědnost. Zodpovědnost vytvářet bezpečný prostor pro každého z vás, kdo ke mně zavítáte. Zodpovědnost pomoci vašemu tělu od bolestí, vaší mysli od každodenních starostí a vám samotných pomoci najít způsob, jak se sebou lépe pracovat. 

Naše společná praxe může být dynamická, více silová. Může být jemná, restorativní (relaxační). A taky terapeutická s dotekem zdravého principu pohybu. Především by ale měla být o radosti! Možná ne hned, možná to chvilku potrvá, ale není kam spěchat. A pokud dočítáte až sem, pravděpodobně vám tyto řádky dávají smysl. Tak se ptám, vydáte se semnou na cestu jógy? 

Kde jsem studovala a inspirovala se? 

  • RYT 200h Vinyasa training, Mysore, Indie
  • akreditovaný učitelský kurz MŠ, Hatha jóga, Praha
  • nástavbové studium Jin jógy a aroma jógy, Karma jóga studio
  • nástavbové studium Restorativní jógy, Lauren Eckstrom
  • nástavbové studium Ashtanga jógy a asistence v pozicích
  • nástavbové studium Office jóga - cvičení v kancelářích, Office jóga
  • workshopy Fyzio jóga, Helena Pankowská
  • metodika dětské jógy pro školáky (Česká akademie dětské jógy)
  • tématické workshopy v YogaHub, Dublin (Dan Morgan, Adam Husler)
  • tématické workshopy a semináře v ČR: záklony (Dalibor Štědronský, Kateřina Burešová), mobilita (Arena Pavly Kladivové), core, stoje na rukou, meditace, mindfulness..